Gmina Grębocice

Gmina Grębocice – jako pierwsza w Polsce – wdrożyła program ochrony przed pneumokokami dla osób dorosłych!

Już od 25.06.2014r bezpłatne szczepienie mogą wykonać osoby, które ukończyły 55 rok życia.

zdjęcie1 grebocicePneumokoki są główną przyczyną zachorowań i zgonów wywołanych przez choroby zakaźne na całym świecie zarówno wśród dzieci jak i osób dorosłych, po 50 roku życia. Mając na uwadze rekomendacje polskich i światowych ekspertów Władze Gminy Grębocice – jako pierwsze w Polsce – zdecydowały się na zapewnienie bezpłatnej ochrony przed bakteriami pneumokokowymi nie tylko dzieciom, ale także osobom dorosłym, które ukończyły 55 rok życia.

Od środy, 25.06.2014r mieszkańcy Gminy otrzymują najlepszą z możliwych ochronę przed bakteriami wywołującymi takie choroby jak bakteriemia i zapalenia płuc z bakteriemią. Decyzja ta niewątpliwie przynosi mieszkańcom korzyści w postaci spadku hospitalizacji oraz poprawy sytacji epidemiologicznej w regionie. Szczepienia realizowane są w NZOZ „Lancet”, przy ul. Zielonej 3, tel. 76 831 50 20.
zdjęcie 2 grebocice
Dzięki decyzji Wójta, pana Romana Jabłońskiego w 2014r ochronę otrzymało ponad 50 osób najbardziej narażonych na IChP oraz choroby współistniejące.

Nasze Stowarzyszenie spotkało się z panem Romanem Jabłońskim – Wójtem Gminy Grębocice oraz z panią dr Małgorzatą Kubik- Fercho. Serdecznie Państwu dziękujemy za podjęcie działań na rzecz zdrowia mieszkańców poprzez wdrożenie Programu Profilaktyki Zakażeń Pneumokokowych.