Ruchy antyszczepionkowe

Jako Rodzice staramy się dokonać jak najbardziej właściwych wyborów dla naszych Dzieci. Rozmawiamy z lekarzami i specjalistami z różnych dziedzin, których wiedza akurat w danym czasie jest nam niezbędna do rozwiązania naszych bieżących problemów, wątpliwości czy kwestii, które są niejasne w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia naszych Dzieci. Dotyczy to także szczepień.umbrella and rain drops closeup

Równie często szukamy informacji w Internecie, staramy się znaleźć argumenty za i przeciw dla usłyszanych opinii, przeczytanych informacji. Szczepienia są tu najbardziej newralgicznym tematem pomiędzy ich zwolennikami i przeciwnikami. Niestety często informacje które napotykamy w Internecie są z niewiadomego źródła, niepełne, nieprawdziwe, niedokładne. W ich efekcie powstaje informacyjny szum zalewający nas Rodziców ogromną ilością danych, który zamiast rozwiewać wątpliwości, jedynie je potęguje.

W tym miejscu chcemy wskazać na najczęściej poruszane przez przeciwników szczepień kwestie, wywołujące w Rodzicach strach przed szczepieniami. Warto zatrzymać się dłużej nad ich lekturą, choćby po to by zrozumieć, że odmawiając pod wpływem strachu swojemu Dziecku szczepienia, narażamy je na utratę zdrowia a czasem i życia.

Przede wszystkim zaś zawsze pamiętajmy, że źródłem profesjonalnej wiedzy jest lekarz specjalista i jeśli mamy wątpliwości co do danego szczepienia czy też zasadności szczepień w ogólności, powinien je rozwiać fachowiec, który wskaże nie tylko na właściwą wiedzę medyczną w zakresie szczepień, ale też stosowne dowody medyczne potwierdzające zasadność stosowania profilaktyki szczepionkowej.