Dla rodziców

Szanowni Rodzice

NoworodekW domu mamy nasze Dzieci, czyli maleńkiego człowieka dla którego my rodzice jesteśmy całym światem. Kocha nas miłością bezwarunkową i ślepą, ufa nam bez granic. Wszystko przyjmuje, wszystkiemu wierzy, jest w pełni na nas otwarty. To wspaniały dar, wielka łaska losu, ale też dociera do nas ciężar odpowiedzialności za tego maleńkiego człowieczka z którego ma wyrosnąć zdrowy, silny, szczęśliwy człowiek. Szukamy na każdej płaszczyźnie właściwej drogi dla naszego dziecka, dokonujemy za nasz Skarb wyborów i zawsze kieruje nami jeden cel – dobro naszych dzieci. Często się wahamy, nie jesteśmy pewni, szukamy odpowiedzi na nurtujące nas wątpliwości, pytania.

Szczepienia są również tym aspektem, który u niektórych Rodziców wywołuje wątpliwość co do ich zasadności. Rodzice boją się NOP (niepożądanego odczynu poszczepiennego). Zachęcamy do zapoznania się z treściami zamieszczonymi w niniejszej zakładce dedykowanej Rodzicom, ale także do zapoznania się z treściami innych zakładek na stronie Stowarzyszenia. Warto bowiem pamiętać, że racjonalne decyzje w kwestii szczepień podejmujemy w oparciu o fakty medyczne poparte badaniami i dowodami. To ważne szczególnie dzisiaj gdy w dobie Internetu, zalewa nas fala różnych informacji często niepotwierdzonych i niewiadomego pochodzenia.

Zachęcamy do lektury strony Stowarzyszenia, gdzie staramy się odpowiedzieć na Wasze trudne pytania i pomóc Wam podjąć decyzję o zaszczepieniu Dziecka by żyło i rosło w zdrowiu.